Seniorhelse – Aktive liv, hele livet.
Bevegelse. Fellesskap. Livsglede.
Vi blir flere eldre. Det er gode nyheter.
Men et lengre liv krever også flere muligheter til å holde seg aktiv, møte andre og oppleve mestring i hverdagen.
Hos Norsk Lek og Park utvikler vi løsninger som gjør aktivitet tilgjengelig for flere – både ute og inne. Fra treningsutstyr og aktivitetsvegger til sansehager og musikalske møteplasser skaper vi miljøer som stimulerer både kropp, sinn og fellesskap.
Løsningene er utviklet med seniorers behov i fokus. De er trygge, tilgjengelige og tilrettelagt for lavterskel aktivitet. Samtidig er de ikke eksklusive for eldre. Tvert imot skaper de møteplasser der generasjoner kan møtes, være aktive sammen og dele gode opplevelser.
For aktivitet handler ikke bare om trening. Det handler om å kunne delta.
Om å kjenne mestring.
Om å møte mennesker.
Om å skape gode dager.
Derfor bygger vi mer enn aktivitetsområder – vi bygger møteplasser for aktive liv – hele livet.
Aktivitetsbenken
Én benk. Flere utførelser. Uendelige muligheter for aktivitet, møteplasser og fellesskap.
Aktive liv – hele livet starter med tilgjengelige møteplasser.
Aktivitetsbenken er utviklet for å gjøre fysisk aktivitet enkelt, trygt og inkluderende. Den er spesielt tilrettelagt for eldre og personer med redusert funksjonsevne, men er samtidig utformet slik at barn, ungdom og voksne kan bruke den på sitt eget nivå.
Benken kombinerer trening, møteplass og hvile i én løsning, og bidrar til mer aktivitet, sosialt samvær og mestring i hverdagen. Den leveres i flere størrelser og utførelser, slik at den kan tilpasses alt fra seniorboliger og helseinstitusjoner til parker, nærmiljøanlegg, skoleområder og andre offentlige møteplasser.
Aktivitetsbenken kan monteres permanent, men finnes også i mobile løsninger som gjør det mulig å teste ulike plasseringer før endelig installasjon.
Utviklet med seniorers behov i fokus – skapt for aktivitet på tvers av generasjoner.
Aktivitsvegg
Aktive liv trenger ikke store arealer.
Activity Wall gjør ubrukt veggflate om til en aktiv møteplass.
Med et kompakt og fleksibelt system kan både innendørs og utendørs vegger bli arenaer for bevegelse, trening og mestring. Løsningen er utviklet for å gjøre aktivitet lett tilgjengelig i hverdagen. Den krever minimalt med plass, er enkel å installere og kan brukes av mennesker med ulike forutsetninger og funksjonsnivåer.
Activity Wall passer spesielt godt for seniorboliger, helseinstitusjoner, arbeidsplasser, skoler og offentlige uterom – steder hvor aktivitet bør være en naturlig del av omgivelsene. Systemet leveres i flere størrelser og utførelser, med ulike treningsfunksjoner som kan tilpasses behov, målgruppe og tilgjengelig plass.
Utviklet med seniorers behov i fokus – skapt for aktivitet på tvers av generasjoner.
